Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Malé stany (1-2 osoby)

Produkty

MSR Elixir 1

7 554  (15 %) 6 421 

Přidat 'MSR Elixir 1' k porovnání Koupit

MSR Elixir 1: je ideální volba pro sólové baťůškáře a turisty,...

Pinguin Storm 3 Duralu
Pinguin Storm 3 Duralu: je vyroben s ohledem na dobré využití...

Camp Minima 1 SL Ultralehké zboží
Ultralehký stan Camp Minima 1 SL : tunelový stan pro 1 osobu....

Outdoorové stany pro 1–2 osoby: jedná se o malé stany s úspornou velikostí a většinou pouze jednou apsidou. Tato konstrukce zaručí nízkou hmotnost a malý objem sbaleného stanu.
Stany tohoto typu se hodí pro turistiku nebo cyklistiku, kde oceníte nízkou váhu. Zároveň je nutné počítat s malým prostorem uvnitř stanu.
Při výběru stanu pro turistiku je nutné zohlednit váhu, přeci jen budete stan nosit na zádech. Dalšími kritérii by měla být konstrukce. Kopule je samonosná, není bezpodmínečně nutné zarážet kolíky. Tunel má lépe využitý vnitřní prostor, ale není samonosný, kolíky je nutné použít
Dále jsou důležité materiály tyček, laminát nebo durawrap je levnější, ale těžší a rád se láme. Koupě nových tyček nebývá levná záležitost. Duralové tyčky mají všechny parametry lepší kromě ceny.
Voděodolnost (tropika i podlážky) je nutné zohlednit zejména při horské turistice nebo celoročnímu cestování. U občasné letní turistiky a kempování je to na vašem zvážení. Nicméně mokré věci nejsou příjemné ani v létě.