Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Nepromokavé bundy

V deštivém počasí oceníte funkční membránovou bundu z nepromokavého materiálu. Existuje několik variant materiálů, membrány a jiných vlastností. Pokud si nevíte s výběrem rady, podívejte se níže na našeho rádce.

Zobrazit více

Produkty

Mountain Equipment Garwhal Jacket Women’s Doporučujeme!
Mountain Equipment Garwhal Jacket Women’s: dámská nepromokavá...

Mountain Equipment Zeno Jacket Women’s Doporučujeme! Ultralehké zboží
Mountain Equipment Zeno Jacket Women’s: je dámská nepromokavá...

Mountain Equipment Makalu Women's Jacket
Mountain Equipment Makalu Women's Jacket: Dámská hardshell bunda...

Mountain Equipment Quiver Women's Jacket
Mountain Equipment Quiver Women's Jacket: Dámská bunda QUIVER...

Mountain Equipment Shivling Jacket Women’s
Mountain Equipment Shivling Jacket Women’s: je vyrobena z...

Mountain Equipment Rupal Jacket Women’s
Mountain Equipment Rupal Jacket Women’s: je extrémně odolná...

Mountain Equipment Manaslu Jacket Women’s
Mountain Equipment Manaslu Jacket Women’s: je bytelná dámská...

Ortovox 3L Deep Shell Jacket W
Ortovox 3L Deep Shell Jacket W – je na prsou a v oblasti krku...

Mountain Equipment Moonflower Women’s Jacket Ultralehké zboží
Mountain Equipment Moonflower Woman’s Jacket: je dámská...

Mountain Equipment Orbital Women’s Jacket
Mountain Equipment Orbital Woman’s Jacket: je dámská membránová...

Dámské nepromokavé bundy

Pro cestování, turistice v horách, horolezectví nebo skialpinismu se můžete snadno potkas se změnou počasí a setkáte se s boukou, prudkým vítrem nebo jinými klimatickými vrtochy. Nejlevnějším řešením je pláštěnka, ale její hlavní nevýhodou je absence prodyšnosti. Díky tomu budete mokří tkz. zevnitř.

Membrána

Pro outdoorové sporty, kdy se často silně namáháte (chůzí do kopce, během, lezením) je prodyšnost důležitá a proto je nejlepší volbou membrána. Proto se na dámské nepromokavé bundy laminuje membrána.
Dnes existuje značné množství membrán. Liší se jednak nepromokavostí, prodyšností, ale i hmotností nebo životností. Můžeme vám doporučit osvědčené membrány, které mají za sebou historii, vývoj, zkušenosti. Například Goretex, Dermizax, Pertex Shield, Drilite, Gelanots...
Kvalitu membrán můžete hodnotit podle nepromokavosti (hledejte od 20 000 mm) a prodyšnosti (vyžadujte minimálně 20 000 mm/g/24 h, raději více). Hodnota prodyšnosti je problematická, protože záleží na membráně, ale i látce na kterou je laminována, DWR úpravě. Proto se může stát, že se setkáte se stejnou membránou, ale různými hodnotami.

Další odlišnosti najdete ve váze s kterou souvisí způsob laminování membrány na svrchní látku.

Hmotnost a životnost

Pro outdoorové podmínky se hodí více méně dva typy dámských mepromokavých bund. Buď záložní bundy, které jsou většinu svého života v batohu a vyndavají se pouze v nečekané změně počasí, hraje u nich roli minimální hmotnost a vysoká sbalitelnost. Využijete je v turistice, horském běhu nebo na ferratách.
Druhou volbou jsou bytelné a robusní bundy, které jsou vhodné do náročných podmínek, kde hrozí poškození, protržení atd. Typicky je to zimní horolezectví, alpinismus.

Pro robusní bundu do náročných podmínek (lezení ledů, alpinismus), doporučujeme zvolit třívrstvou bundu, která má zhruba 60-80 D. Označuje se někdy jako "3L". Má vysokou životnost a odolnost, vyšší hmotnost. Takové nepromokavé bundy mají technický střih, kapuce je kompatibilní s lezeckou helmou a kapsy mají posazené výš aby se daly použít v lezeckém úvazku.
Pro časté použití při turistice můžeme doporučit dvouvrstvé nepromokavé bundy. Nejsou tolik namáhané a dosahují většinou hodnot cca 40-50 D. Označují se jako "2 L". Nejsou tolik robusní jako 3L, ale stále vám udělají dobrou službu i při častém využití.
Pro letní turistiku, cyklistiku, kdy většinou membránovou bundu nenasadíte, ale máte ji sebou v batohu pro nečekané změny počasí vám můžeme doporučit dvouapůl vrstvou membránu (15-20 D). Vyniká nízkou váhou a výbornou sbalitelností. Má však nízkou životnost.

Můžeme vám nabídnout dámské membránové bundy Ortovox, Mountain Equipment, Pinguin, Rab.