Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Nepromokavé bundy pánské

Produkty

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Mountain Equipment Zeno Jacket: je zajímavá pro svoji nízkou...

Doporučujeme!
Mountain Equipment Rupal Jacket: je velmi bytelná pánská nepromokavá...

Mountain Equipment Tupilak Atmo Jacket: velmi lehká Gore-texová...

Ortovox 3L Ortler Jacket M –  nepromokavá bunda v pestrých barvách...

Mountain Equipment Garwhal Jacket: lehká pánská bunda vyrobená...

Mountain Equipment Tupilak Jacket: je nejvyšší model nepromokavých...

Sportovní pánská bunda Pinguin Freeride: dvouvrstvá pro lyžaře...

Pánská nepromokavá bunda Pinguin Alpin: je vhodná pro turistiku...

Při turistice, horolezectví nebo skialpinismu jste vždy vystaveni možnosti nečekané změny počasí a může vás překvapit déšť, chumelenice nebo prudký vítr. Zejména při pohybu v horách jsou změny počasí rychlé a často i nečekané. Ideálním řešením se může zdát pláštěnka, ale protože se pohybujete, překážkou je zejména prodyšnost, která je u pláštěnek nulová.

Řešením jsou pánské nepromokavé bundy s membránou. Membrán je dnes prakticky nekonečné množství a ne každá je pro náročné pohybové aktivity vhodná. Doporučujeme volit pouze renomované výrobce, kteří mají za sebou nějaký vývoj, zkušenosti. Takovými výrobci je Goretex, Dermizax, Pertex Shield, Drilite, Gelanots...
Kvalitu membrány poznáte podle dvou hodnot, nepromokavosti (hledejte od 20 000 mm) a prodyšnosti (vyžadujte minimálně 20 000 mm/g/24 h). Zejména prodyšnost je problematická, protože záleží na membráně, ale i látce na kterou je laminována, DWR úpravě. Proto se může stát, že se setkáte se stejnou membránou, ale různými hodnotami.

Další rozdíly najdete ve hmotnosti s kterou souvisí druh laminování membrány.
Pokud bundu chcete používat často a v náročných podmínkách (lezení ledů, alpinismus), doporučujeme zvolit třívrstvou bundu, která má zhruba 60-80 D. Označuje se někdy jako "3L". Má nejvyšší životnost, ale většinou i váhu a velikost po sbalení. Takové bundy mají technický střih, často se dají použít kapuce i s lezeckou helmou a kapsy mají posazené výš aby se daly použít v lezeckém úvazku.
Pro časté použití při turistice můžeme doporučit dvouvrstvé nepromokavé bundy. Nejsou tolik namáhané a dosahují většinou hodnot cca 40-50 D. Označují se jako "2 L". Nejsou tolik robusní jako 3L, ale stále vám udělají dobrou službu i při častém využití.
Pro letní turistiku, cyklistiku, kdy většinou membránovou bundu nenasadíte, ale máte ji sebou v batohu pro nečekané změny počasí vám můžeme doporučit dvouapůl vrstvou membránu (15-20 D). Vyniká nízkou váhou a výbornou sbalitelností. Má však nízkou životnost.

Můžeme vám nabídnout nepromokavé bundy Ortovox, Mountain Equipment, Pinguin, Rab.