Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Nepromokavé bundy pánské

Při nepříznivém počasí ocení každý dobroduh funkční bundu z nepromokavého materiálu. Ať už jste horolezec nebo turista, na výběr je několik možností. Pokud si nevíte s výběrem rady, podívejte se níže na našeho rádce.

Zobrazit více

Produkty

Doporučujeme!
Mountain Equipment Zeno Jacket: je zajímavá pro svoji nízkou...

Doporučujeme!
Mountain Equipment Rupal Jacket: je velmi bytelná pánská nepromokavá...

Mountain Equipment Lhotse Jacket: je špičková pánská gore...

Mountain Equipment Shivling Jacket: je vyrobena z nejvyšší...

Mountain Equipment Saltoro Jacket: je ideální pro český trh,...

Ultralehké zboží
Rab Vital Windshell Hoody : je hodně lehká a sbalitelná pánská...

Ultralehké zboží
Rab Phantom Pull-On: je pánská 2,5 vrstvá extrémně lehká membránová...

Mountain Equipment Tupilak Atmo Jacket: velmi lehká Gore-texová...

Ortovox 3L Ortler Jacket M –  nepromokavá bunda v pestrých barvách...

Mountain Equipment Garwhal Jacket: lehká pánská bunda vyrobená...

Sportovní pánská bunda Pinguin Freeride: dvouvrstvá pro lyžaře...

Pánská nepromokavá bunda Pinguin Alpin: je vhodná pro turistiku...

Ortovox 3L Deep Shell Jacket M – je lehce zateplená merino vlnou...

Ultralehké zboží
Mountain Equipment Skardu Jacket: je lehká a sbalitelná pánská...

Mountain Equipment Orbital Jacket: je pánská nepromokavá...

Ortovox Westalpen 3L Jacket M: je vyrobená z robusních materiálů....

Při nepříznivém počasí ocení každý dobroduh funkční bundu z nepromokavého materiálu. Ať už jste horolezec nebo turista, na výběr je několik možností. Pokud si nevíte s výběrem rady, podívejte se níže na našeho rádce.

Nepromokavé bundy pánské

Při turistice, horolezectví nebo skialpinismu jste vždy vystaveni možnosti nečekané změny počasí a může vás překvapit déšť, chumelenice nebo prudký vítr. Zejména při pohybu v horách jsou změny počasí rychlé a často i nečekané. Ideálním řešením se může zdát pláštěnka, ale protože se pohybujete, překážkou je zejména prodyšnost, která je u pláštěnek nulová.


Membrána

Řešením jsou pánské nepromokavé bundy s membránou. Membrán je dnes prakticky nekonečné množství a ne každá je pro náročné pohybové aktivity vhodná. Doporučujeme volit pouze renomované výrobce, kteří mají za sebou nějaký vývoj, zkušenosti. Takovými výrobci je Goretex, Dermizax, Pertex Shield, Drilite, Gelanots...
Kvalitu membrány poznáte podle dvou hodnot, nepromokavosti (hledejte od 20 000 mm) a prodyšnosti (vyžadujte minimálně 20 000 mm/g/24 h). Zejména prodyšnost je problematická, protože záleží na membráně, ale i látce na kterou je laminována, DWR úpravě. Proto se může stát, že se setkáte se stejnou membránou, ale různými hodnotami.

Další rozdíly najdete ve hmotnosti s kterou souvisí druh laminování membrány.

 

Hmotnost a životnost

Pokud bundu chcete používat často a v náročných podmínkách (lezení ledů, alpinismus), doporučujeme zvolit třívrstvou bundu, která má zhruba 60-80 D. Označuje se někdy jako "3L". Má nejvyšší životnost, ale většinou i váhu a velikost po sbalení. Takové bundy mají technický střih, často se dají použít kapuce i s lezeckou helmou a kapsy mají posazené výš aby se daly použít v lezeckém úvazku.
Pro časté použití při turistice můžeme doporučit dvouvrstvé nepromokavé bundy. Nejsou tolik namáhané a dosahují většinou hodnot cca 40-50 D. Označují se jako "2 L". Nejsou tolik robusní jako 3L, ale stále vám udělají dobrou službu i při častém využití.
Pro letní turistiku, cyklistiku, kdy většinou membránovou bundu nenasadíte, ale máte ji sebou v batohu pro nečekané změny počasí vám můžeme doporučit dvouapůl vrstvou membránu (15-20 D). Vyniká nízkou váhou a výbornou sbalitelností. Má však nízkou životnost.

Můžeme vám nabídnout nepromokavé bundy Ortovox, Mountain Equipment, Pinguin, Rab.