Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Softshellové bundy pánské

Softshell je velice oblíbený materiál poslední doby. Nejen že Vás ochrání před větrem a je prodyšný, ale poradí si i s chladem a lehkým deštěm. Proto je softshellová bunda ideálním vybavením na trek, kolo nebo i do hor. Nevíte si rady s výběrem? Typy podle čeho vybírat naleznete níže.

Zobrazit více

Produkty

Ortovox Berrino Jacket M
Ortovox Berrino Jacket M: je pánská softshellová bunda, je prodyšná...

Mountain Equipment Aerofoil Full Zip Jacket Ultralehké zboží
Mountain Equipment Aerofoil Full Zip Jacket : je velmi lehká...

Rab Borealis Tour Jacket
Rab Borealis Tour Jacket: softshellová pánská bunda vhodná...

Rab Borealis Jacket Doporučujeme!
Rab Borealis Jacket: pánská softshellová bunda vyrobená z...

Mountain Equipment Squall Hooded Jacket
Mountain Equipment Squall Hooded Jacket: je pánská softshell...

Pánské softshellové bundy

Při aktivním pohybu : při turistice, horolezectví, nordic walkingu, cyklistice, skialpinismu..., tedy obecně v přírodě, na jaře nebo na podzim často řešíte jak se ochránit před povětrnostními vlivy. Největší problém je samozřejmě vítr, který se stoupající intenzitou vás dokáže výrazně ochladit, ale i před chladem a mírným deštěm. Ale protože se jedná o aktivní pohyb, nesmíte opomenout vysokou prodyšnost.

Pro tuto kombinaci vlastností se nejlépe osvědčili softshellové bundy. Je to velmi univerzální materiál, který se mezi milovníky outdooru velmi osvědčil. Další jeho výhodou je vysoká životnost, dá se využívat i v kombinaci s batohem aniž by se poničil.
Pánské softshellové bundy vám budou vyhovovat v 80% počasí. Pouze se vzrůstajícím chladem ji doplníte o zateplovací péřovou bundu a v dešti o nepromokavou bundu.


Jakou vybrat softshellovou bundu?

Existují dvě varianty: membránový a hustě tkaný softshell.

Membránový vás lépe ochrání před deštěm, ale nemá podlepené švy, proto ho vždy musíte ještě dublovat nepromokavou bundou v batohu, která dnes bez problémů může vážit pouhým 120-180 g (není ji tedy problém v batohu mít), ale přijdete o prodyšnost. Budete se nadměrně potit a omezí se váš komfort. Dnes je tento typ výrazně na ústupu

Proto doporučujeme volit variantu hustě tkaného - nemembránového softshellu, který má pouze DWR úpravu. Drobný déšť vydrží také, ale při intenzivním pohybu jako je skialpinismus, lezení, horská turistika, ale dokonce i běh v pohodě "udýchá".
Tento typ se dnes používá nejčastěji, protože je odolný, hodně prodyšný, často je velmi lehký a sbalitelný. Použijete ho ve většině případů. Trend je ve sbalitelnosti a nízké hmotnosti, často již připomínají větrovky, ale poskytnou vám navíc vysokou odolnost a perfektní prodyšnost. Tepelnou izolaci dosáhnete vrstvením, kdy pridáte mikrofllesovou mikiny, v případě velkého chladu pak péřovou bundou.

Doporučujeme volit osvědčené outdoorové výrobce, u nás naleznete pro jarní nebo podzimní aktivity softshellové bundy Mountain Equipment nebo Rab a pro zimní aktivity Ortovox, který je vyráběn s merino vlnou. Naopak se vyhněte levným softshellovým bundám z "outdoorových supermarketů", které právě s prodyšností mají často potíže.