Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Péřové bundy pánské

Produkty

Rab Electron Pro Jacket: tato pánská péřová bunda je naplněna...

Doporučujeme!
Mountain Equipment Frostline Jacket: je je velice lehká pánská...

Doporučujeme!
Mountain Equipment Skyline Hooded Jacket: je extrémně praktická...

Doporučujeme!
Péřová bunda Ocún Tsunami Down Jacket Men: je určená do chladných...

Péřová bunda Mountain Equipment Lightline: je určená do chladných...

Péřová bunda Mountain Equipment Vega: pánská, péřová bunda určená...

Rab Microlight Alpine Jacket: pánská péřová bunda vhodná na...

Pánská sportovní zimní bunda Mountain Equipment Superflux Jacket:...

Často jezdíte do přírody i v pozdním podzimu nebo v zimě, někteří z vás dokonce holdují zimnímu horolezectví nebo skialpinismu nebo holdujete horské turistice a potřebujete si vzít něco teplého na sebe ve vyšších polohách nebo při odpočinku na vrcholu.

Pro tento účel slouží zateplovací bundy, od klasických zimních bund se však liší v několika ohledech. Zpravidla je většinu času máte schované v batohu a berete si je až večer nebo na kopci. Proto jsou klíčovými vlastnostmi dobrá sbalitelnost a nízká hmotnost.

Pro tento účel se nejlépe osvědčili pánské péřové bundy, které vynikají právě nízkou hmotností, výbornými izolačními vlastnostmi a perfektní sbalitelností.
Jejich kvalitu poznáte podle peří. To se hodnotí podle výše plnivosti - počtu cuinů (označují objem peří v krychlových palcích na jednu unci), čím více, tím lépe. Minimálně požadujte 600-650 cuinů. Kromě toho se hodnotí poměr pírek na prachové peří (požadujte minimálně 90/10).
Jak je bunda teplá - ve skutečnosti jak dobře izoluje poznáte podle množství peří uvnitř a jeho kvality. Okolo 120 g peří se bunda využije buď na podzim nebo jako zateplovací bunda k membránové nebo softshellové bundě. Od zhruba 200 g peří je péřová bunda vhodná na zimní nošení jako svrchní vrstva i jako zateplovačka, 300 g už není možné použít jako zateplovačka a je to plnohodnotná zimní péřová bunda.
Vhodné je také nezanedbat látku, která má vliv jednak na váhu, ale také na loft. Velmi dobré zkušenosti jsou s látkami Pertex.
My vám můžeme doporučit péřové bundy Mountain Equipment nebo Rab.