Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Hole nordic walking

Produkty

Doporučujeme!
Nordic walking hole Leki Spin 2616 – s nastavitelnou délkou,...

Doporučujeme!
Leki Micro Trail Pro – karbonové hůlky pro běh v horách. Karbon...

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Hůlky pro nordic walking Fizan NW Lite jsou nejlehčí teleskopické...

Leki Micro Trail Vario – jsou velmi tuhé karbonové hůlky pro...

Nordic Walking hůlky Leki Response – hůlky z hliníkové slitiny...

Fizan NW Speed – jsou dvoudílné eloxované hole pro nordic walking....

Nordic walking hůlky Leki Instructor Lite – díky nové technologii...

Leki MCT Vario TA Women 65026651 – jsou velmi kvalitně zpracované...

Doporučujeme!
Leki MCT Vario TA 65026601 – jsou velmi kvalitně zpracované hůlky...

Leki Micro Stick Carbon 2070 –  hůlky pro běh v horách s prodlouženým...

Leki Micro Trail 2587 – karbonové hůlky pro běh v horách. Karbon...

Fizan NW Pro jsou dvoudílné teleskopické nordic walkingové hůlky....

Nordic walking hole Leki Spin Shark – s nastavitelnou délkou,...

Hůlky nordic walking Leki Smart Supreme 2542 – jsou ideální pro...

Teleskopické hůlky pro nordic walking Leki Traveller Alu 2601 –...

Pokud máte nadváhu nebo potřebujete zlepšit svojí kondici a zároveň rádi sportujete venku, může pro vás být vhodný nordic walking. Jedná se vlastně o chůzi se speciálními hůlkami. Tento sport můžete provozovat ve městě i v přírodě. Není problém sebrat hůlky ve tmě po práci a vyrazit si ven vyčistit hlavu.
Hůlky využijete jednak na odlehčení kolenům a procvičení i vrchní části těla a navíc spálíte přibližně o 40% kalorií více než při klasické chůzi bez holí.

Hole nordic walking – jsou primárně určené na kondiční chůzi nebo zdravotní chůzi v městě nebo přírodě, ale nejsou určeny pro chůzi v horách. Jejich konstrukce je kombinace hůlek na běžky, z kterých je převzaté madlo a poutko (jakási rukavička) a turistických hůlek odkud je převzata délka.

Nordic walkingové hole mohou být:
_ teleskopické, které mají výhodu ve své skladnosti při přepravě, tak i možnosti nastavení délky podle uživatele, sklonu terénu i aktuálního způsobu chůze. Nevýhodou jsou vyšší vibrace horší přenos sil. Je to volba většiny nordic walkingářů.
Je dobré vzít v úvahu upínání. Nejlevnější a nejobyčejnější způsob je upínání šroubováním. Je to velmi spolehlivý způsob, ale nejméně pohodlný. Jednoduší je speed lock, jakýsi rychloupínák. Můžete je upínat i v rukavicích. Nejmodernější je Micro vario. Upnou se pouhým tahem lanka. Délku pak upravíte buď šroubováním nebo speed lockem.
_ pevné délky, které jsou pevnější v odrazu a zároveň u nich není nic co by se zničilo. Lépe také pohlcují vibrace. U pevné délky musíte zvolit konkrétní délku. Je to volba sportovně orientovaných chodců nebo profesionálních sportovců. Tu zjistíte tak, že svou výšku vynásobíte 0,68 (např. u výšky postavy 170 cm ji vypočítáte 170 x 0,68).

Také je možné je dělit podle materiálu:
_ hliníkové slitiny: vyrábí se z různých slitin a různém složení. Ideální jsou 7075. Mají dobrou pevnost a životnost při dobré hmotnosti a ceně.
_ karbon: nebo kompozit karbonu. Jsou zajímavé tuhostí, nízkou váhou a lépe pohlcují nárazy. Také mají lepší odraz. Bohužel karbonové hole jsou drahé. Vyplatí se vám v případě, že to myslíte s nordic walkingem vážně.
_ kombinace materiálů: typicky spodní část je karbonová pro snížení vibrací a vršek je z hliníkové slitiny. To je zajímavá volba toho, kdo je sportovně orientován a chce zároveň trochu ušetřit.

Prodáváme nordic walking hole Leki, které patří k nejpropracovanějším modelům na trhu. Nemají slabinu ani v konstrukcích, ani v materiálech. Ale jsou relativně drahé. Můžeme vám doporučit karbonové Leki Instructor Lite.
Pro milovníky nízké hmotnosti máme Fizan. Jsou vyráběné v Itálii a jsou vyrobené z kvalitních materiálů. Všechny díly se dají případně vyměnit.