Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Hole nordic walking

Produkty

Doporučujeme! Ultralehké zboží
Hůlky pro nordic walking Fizan NW Lite jsou nejlehčí teleskopické...

Leki Micro Trail Vario – jsou velmi tuhé karbonové hůlky pro...

Fizan NW Speed – jsou dvoudílné eloxované hole pro nordic walking....

Leki MCT Vario TA Women 65026651 – jsou velmi kvalitně zpracované...

Doporučujeme!
Leki MCT Vario TA 65026601 – jsou velmi kvalitně zpracované hůlky...

Leki Micro Stick Carbon 2070 –  hůlky pro běh v horách s prodlouženým...

Leki Micro Trail 2587 – karbonové hůlky pro běh v horách. Karbon...

Fizan NW Pro jsou dvoudílné teleskopické nordic walkingové hůlky....

Pokud máte nadváhu nebo potřebujete zlepšit svojí kondici a zároveň rádi sportujete venku, může pro vás být vhodný nordic walking. Jedná se vlastně o chůzi se speciálními hůlkami. Tento sport můžete provozovat ve městě i v přírodě. Není problém sebrat hůlky ve tmě po práci a vyrazit si ven vyčistit hlavu.
Hůlky využijete jednak na odlehčení kolenům a procvičení i vrchní části těla a navíc spálíte přibližně o 40% kalorií více než při klasické chůzi bez holí.

Hole nordic walking – jsou primárně určené na kondiční chůzi nebo zdravotní chůzi v městě nebo přírodě, ale nejsou určeny pro chůzi v horách. Jejich konstrukce je kombinace hůlek na běžky, z kterých je převzaté madlo a poutko (jakási rukavička) a turistických hůlek odkud je převzata délka.

Nordic walkingové hole mohou být:
_ teleskopické, které mají výhodu ve své skladnosti při přepravě, tak i možnosti nastavení délky podle uživatele, sklonu terénu i aktuálního způsobu chůze. Nevýhodou jsou vyšší vibrace horší přenos sil. Je to volba většiny nordic walkingářů.
Je dobré vzít v úvahu upínání. Nejlevnější a nejobyčejnější způsob je upínání šroubováním. Je to velmi spolehlivý způsob, ale nejméně pohodlný. Jednoduší je speed lock, jakýsi rychloupínák. Můžete je upínat i v rukavicích. Nejmodernější je Micro vario. Upnou se pouhým tahem lanka. Délku pak upravíte buď šroubováním nebo speed lockem.
_ pevné délky, které jsou pevnější v odrazu a zároveň u nich není nic co by se zničilo. Lépe také pohlcují vibrace. U pevné délky musíte zvolit konkrétní délku. Je to volba sportovně orientovaných chodců nebo profesionálních sportovců. Tu zjistíte tak, že svou výšku vynásobíte 0,68 (např. u výšky postavy 170 cm ji vypočítáte 170 x 0,68).

Také je možné je dělit podle materiálu:
_ hliníkové slitiny: vyrábí se z různých slitin a různém složení. Ideální jsou 7075. Mají dobrou pevnost a životnost při dobré hmotnosti a ceně.
_ karbon: nebo kompozit karbonu. Jsou zajímavé tuhostí, nízkou váhou a lépe pohlcují nárazy. Také mají lepší odraz. Bohužel karbonové hole jsou drahé. Vyplatí se vám v případě, že to myslíte s nordic walkingem vážně.
_ kombinace materiálů: typicky spodní část je karbonová pro snížení vibrací a vršek je z hliníkové slitiny. To je zajímavá volba toho, kdo je sportovně orientován a chce zároveň trochu ušetřit.

Prodáváme nordic walking hole Leki, které patří k nejpropracovanějším modelům na trhu. Nemají slabinu ani v konstrukcích, ani v materiálech. Ale jsou relativně drahé. Můžeme vám doporučit karbonové Leki Instructor Lite.
Pro milovníky nízké hmotnosti máme Fizan. Jsou vyráběné v Itálii a jsou vyrobené z kvalitních materiálů. Všechny díly se dají případně vyměnit.