Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Lavinové sondy

Produkty

Ortovox Alu 240 Light – hliníková lavinová sonda o délce 240 cm,...

Doporučujeme!
Lavinová sonda Ortovox Alu 320+ PFA – lavinová sonda z hliníku...

Lavinová sonda Ortovox Alu 240 PFA – lavinová sonda z hliníku...

Elektronická lavinová sonda Pieps iProbe II – elektronická lavinová...

Součástí každého lavinového vybavení je lavinová sonda. Je určená pro přesnou lokalizaci zasypaného po dohledání vyhledávačem.
Tato část výbavy je velmi často podceňovaná. Bohužel existují i případy, kdy díky absenci výcviku a zkušenostem s dohledáváním zasypaného sondou došlo ke smrti.

U výběru lavinové sondy hlavně doporučujeme nešetřit a koupit si jí od výrobce, který se na ně specializuje. Určitě není dobré řešení použít stanovou tyčku nebo jiné krativní nápady, které mohou skončit tragédií.
Další velmi důležitý aspekt je výcvik. Sondu není složité sestavit a použít, ale pokud to uděláte špatné, je možné ji při prvním použití zlomit. Proto vám určitě doporučujeme si jí občas sestavit, složit a samozřejmě trénovat i sondování.

Jak vybrat lavinovou sondu?
Můžete zvolit klasiku, nebo elektronickou sondu Pieps, která pracuje na principu vyhledávače a dokáže vám dohledání urychlit a snižujete tak čas na záchranu.
Přesto většina uživatelů volí klasiku, která je sice pomalejší, ale je levnější a lehčí. Minimální délku volte 240 cm, raději však delší. Těch pár gramů navíc vás nezabije. Déle můžete volit materiál. Standardem je hliníková slitina. Pokud chcete něco lepšího, volte Carbon. Lavinová sonda je pak tužší.