Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Sněžnice

Produkty

Inook Odyssey– jsou určeny pro horskou turistiku, kopcovitý terén....

Ultralehké zboží
Sněžnice MSR Lightning Ascent : technické sněžnice s kovovým...

TSL Symbioz Adjust – jsou pro rok 2019/2020 nejvyšší model TSL...

Sněžnice MSR Revo Trail : mají kovový rám, podporu paty a jednoduché...

3 190  (10 %) 2 871 

Přidat 'Inook AX Man' k porovnání Koupit

Sněžnice Inook AX Man : je správná volba pro běžné uživatele...

5 190  (8 %) 4 775 

Přidat 'TSL 418' k porovnání Koupit

TSL 418 Up & Down Grip – dámské sněžnice určené především...

3 590  (10 %) 3 231 

Přidat 'Inook Expert' k porovnání Koupit

Plastové sněžnice Inook Expert – jsou rozměrnější a jsou určeny...

Sněžnice pro ženy MSR Women’s Revo Ascent : do nejnáročnějších...

1 966  (10 %) 1 769 

Přidat 'MSR Tyker' k porovnání Koupit

MSR Tyker : jsou vhodné pro děti. Jsou to základní sněžnice do...

Přídavné koncovky MSR Revo Tail : pro všechny typy sněžnic MSR...

Přídavné koncovky pro sněžnice MSR Lightning Tail :pro sněžnice...

Pokud rádi holdujete turistice a chůzi v horách, jistě jste narazili na problém co dělat v zimě. V zásadě není třeba zoufat. Existují sněžnice, které vám umožní chůzi i hlubokém sněhu. Samozřejmě se vám na starším sněhu jde snáze, ale pohyb je možný i v prašanu.
Aktuálně se již tradiční sněžnice ze dřeva, které jsou uvnitř vypletené prakticky nepoužívají. Používají se moderní materiály, plast, hliníkové slitiny, hypalon, které jsou lehčí a pevnější.

Základní rozdělení je podle nosnosti. Pro dospělého muže zpravidla stačí nosnost cca 100-120 kg. Pokud se chystáte nosit těžký batoh, můžete zvolit i nosnost 140 kg, ale již vás budou trochu omezovat v obratnosti. Pro ženy stačí nosnost do 80 kg.


Dalším rozdílem je konstrukce a použití.

_ Nejlevnější sněžnice jsou klasického tvaru, mají rám z hliníkové slitiny a výplet je z technické tkaniny. Vázání je také jednoduché, může používat buď řemínky nebo lépe ráčny. Nemají podporu paty ani hroty nebo hřebeny pro lepší trakci ve svahu. Jsou však relativně rozměrné a mají tedy zajímavou nosnost.
Takové jsou např. Warp Easy Step. Hodí se pro chůzi po pláních, ale výborně se uplatní u myslivců nebo včelařů, kteří nosí seno do krmelce nebo chodí v zimě kontrolovat včely.

_ Sněžnice pro náročného turistu již vyžadují trochu komfortu. Ten poznáte jednak při upevňování na boty. Lepší modely mají tvarovanou špičku a patu a používá se u nich zpravidla pásek nebo ráčna na špičce a ráčna přes nárt. Toto řešení oceníte zejména v traverzech svahem, kdy se vám boty nejmekají.
Další výhody najdete na spodní části, kde jsou hroty pro zlepšení adheze na zledovatělém materiálu. Také najdete drapák na špičce pro lepší odraz. Setkáte se také s podpatěnku, tu si při stoupání dáte pod patu. Zlepší vám to komfort.

_ Sněžnice do hor předpokládají častou chůzi v traverzech. Také předpokládají náročnější terén, namrzlé svahy. V této kategorii jsou velmi zajímavé modely TSL Symbioz, které se dokáží díky své pružnosti přizpůsobit terénu. Jinou variantou jsou MSR Revo Ascent, které mají rám s drapáky pro perfektní trakci ve svahu.


Jakého výrobce zvolit?
TSL je asi největší výrobce sněžnic na světě. Jsou propracované a dostatečně robusní. Vydrží i letité nasazení v půjčovnách. Mají výborné plasty, které v mrazu nepraskají. Jejich výhodou je výborné vázání. Bota v nich perfektně sedí a snadno se dotahují.
Jejich slabinou je snad pouze rozsáhlá nabídka, která je méně přehledná.

Inook je dalším spolehlivým výrobcem, který opět exceluje v upnutí na boty. Má letité zkušenosti s konstrukcí, volbou materiálů i zpracováním. Mohou vám poskytnout komfort a spolehlivost.

MSR je etalon v životnosti a robusnosti. Dávají doživotní záruku na výrobní vady a vady materiálu. Hodí se hlavně pro náročné nasazení, kde se na vybavení musíte spolehnout. Z mého pohledu mají horší vázání.