Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Sněžnice

Produkty

Sněžnice Inook OX Lady: odlehčené sportovní sněžnice určené svými...

Doporučujeme!

3 790  (10 %) 3 411 

Přidat 'Inook OX Man' k porovnání Koupit

Inook OX Man : sportovní sněžnice vyrobené v plastu, který má...

Inook Odyssey– jsou určeny pro horskou turistiku, kopcovitý terén....

Inook Freestep : sportovní sněžnice vyrobené v plastu, které...

Sněžnice MSR Revo Trail : mají kovový rám, podporu paty a jednoduché...

Sněžnice Inook AX Lady : dámské. Milujete vycházky a turistické...

3 190  (10 %) 2 871 

Přidat 'Inook AX Man' k porovnání Koupit

Sněžnice Inook AX Man : je správná volba pro běžné uživatele...

Sněžnice Inook RX Lady : odlehčené sněžnice pro dámy, které mají...

3 290  (10 %) 2 961 

Přidat 'Inook RX Man' k porovnání Koupit

Sněžnice Inook RX Man: lehká sněžnice /2 080 g/ vhodné pro horské...

4 790  (10 %) 4 311 

Přidat 'Inook E-move' k porovnání Koupit

Inook E-move : můžete je používat k outdoorovým aktivitám, k vycházkám...

3 590  (10 %) 3 231 

Přidat 'Inook Expert' k porovnání Koupit

Plastové sněžnice Inook Expert – jsou rozměrnější a jsou určeny...

Inook Odalys – dámské sportovní sněžnice, které mají o něco menší...

Sněžnice pro ženy MSR Women’s Revo Ascent : do nejnáročnějších...

1 966  (15 %) 1 671 

Přidat 'MSR Tyker' k porovnání Koupit

MSR Tyker : jsou vhodné pro děti. Jsou to základní sněžnice do...

Přídavné koncovky pro sněžnice MSR Lightning Tail :pro sněžnice...

Pokud rádi holdujete turistice a chůzi v horách, jistě jste narazili na problém co dělat v zimě. V zásadě není třeba zoufat. Existují sněžnice, které vám umožní chůzi i hlubokém sněhu. Samozřejmě se vám na starším sněhu jde snáze, ale pohyb je možný i v prašanu.
Aktuálně se již tradiční sněžnice ze dřeva, které jsou uvnitř vypletené prakticky nepoužívají. Používají se moderní materiály, plast, hliníkové slitiny, hypalon, které jsou lehčí a pevnější.

Základní rozdělení je podle nosnosti. Pro dospělého muže zpravidla stačí nosnost cca 100-120 kg. Pokud se chystáte nosit těžký batoh, můžete zvolit i nosnost 140 kg, ale již vás budou trochu omezovat v obratnosti. Pro ženy stačí nosnost do 80 kg.


Dalším rozdílem je konstrukce a použití.

_ Nejlevnější sněžnice jsou klasického tvaru, mají rám z hliníkové slitiny a výplet je z technické tkaniny. Vázání je také jednoduché, může používat buď řemínky nebo lépe ráčny. Nemají podporu paty ani hroty nebo hřebeny pro lepší trakci ve svahu. Jsou však relativně rozměrné a mají tedy zajímavou nosnost.
Takové jsou např. Warp Easy Step. Hodí se pro chůzi po pláních, ale výborně se uplatní u myslivců nebo včelařů, kteří nosí seno do krmelce nebo chodí v zimě kontrolovat včely.

_ Sněžnice pro náročného turistu již vyžadují trochu komfortu. Ten poznáte jednak při upevňování na boty. Lepší modely mají tvarovanou špičku a patu a používá se u nich zpravidla pásek nebo ráčna na špičce a ráčna přes nárt. Toto řešení oceníte zejména v traverzech svahem, kdy se vám boty nejmekají.
Další výhody najdete na spodní části, kde jsou hroty pro zlepšení adheze na zledovatělém materiálu. Také najdete drapák na špičce pro lepší odraz. Setkáte se také s podpatěnku, tu si při stoupání dáte pod patu. Zlepší vám to komfort.

_ Sněžnice do hor předpokládají častou chůzi v traverzech. Také předpokládají náročnější terén, namrzlé svahy. V této kategorii jsou velmi zajímavé modely TSL Symbioz, které se dokáží díky své pružnosti přizpůsobit terénu. Jinou variantou jsou MSR Revo Ascent, které mají rám s drapáky pro perfektní trakci ve svahu.


Jakého výrobce zvolit?
TSL je asi největší výrobce sněžnic na světě. Jsou propracované a dostatečně robusní. Vydrží i letité nasazení v půjčovnách. Mají výborné plasty, které v mrazu nepraskají. Jejich výhodou je výborné vázání. Bota v nich perfektně sedí a snadno se dotahují.
Jejich slabinou je snad pouze rozsáhlá nabídka, která je méně přehledná.

Inook je dalším spolehlivým výrobcem, který opět exceluje v upnutí na boty. Má letité zkušenosti s konstrukcí, volbou materiálů i zpracováním. Mohou vám poskytnout komfort a spolehlivost.

MSR je etalon v životnosti a robusnosti. Dávají doživotní záruku na výrobní vady a vady materiálu. Hodí se hlavně pro náročné nasazení, kde se na vybavení musíte spolehnout. Z mého pohledu mají horší vázání.