Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Outdoorový obchod, s.r.o. Menu

Inook

Nalezené produkty: 13 | Zrušit filtry

Produkty

Inook Odyssey
Inook Odyssey– jsou určeny pro horskou turistiku, kopcovitý terén....

Inook Freestep
Inook Freestep : sportovní sněžnice vyrobené v plastu, které...

Inook VX Lady Doprava zdarma
Dámské sněžnice Inook VX Lady: jsou určené na vycházky v zasněžené...

Inook VX Man
Inook VX Man : Zajímavý, cenově dostupný výrobek pro vyznavače...

Inook AX Lady
Sněžnice Inook AX Lady : dámské. Milujete vycházky a turistické...

Inook AX Men
Sněžnice Inook AX Men : je správná volba pro běžné uživatele...

Inook RX Lady Doprava zdarma
Sněžnice Inook RX Lady : odlehčené sněžnice pro dámy, které mají...

Inook RX Man
Sněžnice Inook RX Man: lehká sněžnice /2 080 g/ vhodné pro horské...

Sněžnice Inook OX Lady
Sněžnice Inook OX Lady: odlehčené sportovní sněžnice určené svými...

Inook E-move
Inook E-move : můžete je používat k outdoorovým aktivitám, k vycházkám...

Inook Expert
Plastové sněžnice Inook Expert – jsou rozměrnější a jsou určeny...

Sněžnice Inook Odalys Lady
Inook Odalys – dámské sportovní sněžnice, které mají o něco menší...

Inook OX Man
Inook OX Man : sportovní sněžnice vyrobené v plastu, který má...

Nejvíc vyznavačů sněžnic je ve Francii, proto i mnozí výrobci sněžnic mají sídlo své firmy ve Francii. Jednu  založil v roce 1996 Jean-Claude Bibollet s názvem INOOK. Pro zajímavost INOOK patří do rodiny, kde najdete takové značky jako je TECHNICA, VÖLKEL, MARKER. Proto je asi každému jasné, že sněžnice INOOK jsou vyráběny z plastu a o kvalitě asi není třeba pochybovat.
Současným trendem ve Francii je rekreační chození na sněžnicích. Jednodenní výlety nejen na horách, ale třeba jen po zasněžených kopcích.  A právě na tento trend se INOOK zaměřil. Díky třináctiletému vývoji nesou sněžnice INOOK spoustu výborných technických detailů a k přednostem patří zejména kvalita, technické provedení a cena.
V současné době se vyrábí devět modelů v cenovém rozsahu od 2000,- do 5000,-. Navíc skoro každý model má dámskou i pánskou verzi. Díky cenové dostupnosti jsou oblíbené třeba pro studenty, není nad víkendové pobyty na horských chatách výlety na sněžnicích. Velkou oblibu našly u seniorů, na rozdíl od lyží jsou daleko stabilnější a tím bezpečnější. Další skupinou jsou vyznavači Nordic walkingu, kteří tak mohou svůj oblíbený sport provozovat i v zimě. A potom novinka posledních let - běh a závody na sněžnicích - aktivita, která vyžaduje nemalou fyzičku.
Po technické stránce jsou sněžnice INOOK naprosto jedinečné. Například systém upínání boty velmi dobře upne jak trekingovou botu tak třeba i snowboardovou botu. Vázání je podobné právě snowboardovému. Špičku dokonale stahují dva popruhy a přes nárt je upínání pomocí ráčny, vyšší modely jsou vybavené dvojitou ráčnou, aby se mohla přizpůsobit jakékoliv botě.  Za zmínku určitě stojí i velmi praktické zamykání nebo podkládání vázání, které se dá ovládat ve stoje pouze holí. Model OX1 má i spoiler na špičce pro snažší chůzi. Absolutní novinkou pak je model E-move, který má dvojitý kloub pro příjemnější chůzi a vázání je výkyvné i do stran, aby traverzování ve svahu bylo přirozenější. Sněžnice INOOK jsou jedinečné i ve spoustě jiných detailů.